Klinikai Fiziológiai Tanszék

DEBRECENI EGYETEM Általános Orvostudományi Kar

Levosimendan kezelés akut és előrehaladott szívelégtelenségben

Internetes műsor (webcast)

Az Európai Kardiológus Társaság Szívelégtelenség Kongresszusán, 2018 május 28-án bemutatott műsor elérhető az interneten

Az inotróp szerek pangásos szívelégtelenségben szenvedő betegek hemodinamikai funkcióját javító hatását már évtizedekkel ezelőtt leírták. Azonban nincs elég adat, vagy negatív összefüggés mutatkozott a szívglikozidok, katekolaminok és foszfodiészteráz inhibitor gyógyszereknek alkalmazása és az életminőségre, valamint a túlélésre kifejtett hatásuk között. Legújabban a Ca-érzékenyítő és K-csatorna nyitó hatással rendelkező levosimendant javasolják egy biztonságosabb alternatívaként.

Egy oktató-videó sorozat, amely a levosimendan biztonságos és hatékony használatára fókuszál az akut és előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ellátásában, a következő linkre kattintva elérhető és egy ingyenes regisztrációt követően megtekinthető:

Világbajnokok a Debreceni Egyetemen
2019 augusztus 27. 10:09 (kedd)
Parádés futsal rajt
2019 augusztus 27. 09:30 (kedd)
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
2019 augusztus 26. 09:37 (hétfő)
Pályán a futsalosok is
2019 augusztus 23. 10:52 (péntek)
Edzőképző konferencia az egyetemen
2019 augusztus 22. 10:54 (csütörtök)