Klinikai Fiziológiai Tanszék

DEBRECENI EGYETEM Általános Orvostudományi Kar

Levosimendan kezelés akut és előrehaladott szívelégtelenségben

Internetes műsor (webcast)

Az Európai Kardiológus Társaság Szívelégtelenség Kongresszusán, 2018 május 28-án bemutatott műsor elérhető az interneten

Az inotróp szerek pangásos szívelégtelenségben szenvedő betegek hemodinamikai funkcióját javító hatását már évtizedekkel ezelőtt leírták. Azonban nincs elég adat, vagy negatív összefüggés mutatkozott a szívglikozidok, katekolaminok és foszfodiészteráz inhibitor gyógyszereknek alkalmazása és az életminőségre, valamint a túlélésre kifejtett hatásuk között. Legújabban a Ca-érzékenyítő és K-csatorna nyitó hatással rendelkező levosimendant javasolják egy biztonságosabb alternatívaként.

Egy oktató-videó sorozat, amely a levosimendan biztonságos és hatékony használatára fókuszál az akut és előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ellátásában, a következő linkre kattintva elérhető és egy ingyenes regisztrációt követően megtekinthető:

Miniszteri elismerés a főgyógyszerésznek
2020 július 7. 12:09 (kedd)
Öt éve a sportos és egészséges egyetemért
2020 július 6. 12:23 (hétfő)
Közösen a haza szolgálatában
2020 július 6. 09:53 (hétfő)
Jelentős előrelépés a RUR rangsorában
2020 június 29. 07:59 (hétfő)
Adatbázisok a természetvédelemért
2020 június 23. 08:36 (kedd)