Klinikai Fiziológiai Tanszék

DEBRECENI EGYETEM Általános Orvostudományi Kar

Levosimendan kezelés akut és előrehaladott szívelégtelenségben

Internetes műsor (webcast)

Az Európai Kardiológus Társaság Szívelégtelenség Kongresszusán, 2018 május 28-án bemutatott műsor elérhető az interneten

Az inotróp szerek pangásos szívelégtelenségben szenvedő betegek hemodinamikai funkcióját javító hatását már évtizedekkel ezelőtt leírták. Azonban nincs elég adat, vagy negatív összefüggés mutatkozott a szívglikozidok, katekolaminok és foszfodiészteráz inhibitor gyógyszereknek alkalmazása és az életminőségre, valamint a túlélésre kifejtett hatásuk között. Legújabban a Ca-érzékenyítő és K-csatorna nyitó hatással rendelkező levosimendant javasolják egy biztonságosabb alternatívaként.

Egy oktató-videó sorozat, amely a levosimendan biztonságos és hatékony használatára fókuszál az akut és előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ellátásában, a következő linkre kattintva elérhető és egy ingyenes regisztrációt követően megtekinthető:

Lányok Napja idén online
2020 szeptember 29. 13:43 (kedd)
Új irányzatok a szénhidrátkémiában
2020 szeptember 28. 13:09 (hétfő)
Lelki segítség a külföldi diákoknak
2020 szeptember 25. 08:01 (péntek)
„Orvosdoktorrá fogadom”
2020 szeptember 23. 13:55 (szerda)
Alkalmazkodó almák
2020 szeptember 22. 13:13 (kedd)