Klinikai Fiziológiai Tanszék

DEBRECENI EGYETEM Általános Orvostudományi Kar

Levosimendan kezelés akut és előrehaladott szívelégtelenségben

Internetes műsor (webcast)

Az Európai Kardiológus Társaság Szívelégtelenség Kongresszusán, 2018 május 28-án bemutatott műsor elérhető az interneten

Az inotróp szerek pangásos szívelégtelenségben szenvedő betegek hemodinamikai funkcióját javító hatását már évtizedekkel ezelőtt leírták. Azonban nincs elég adat, vagy negatív összefüggés mutatkozott a szívglikozidok, katekolaminok és foszfodiészteráz inhibitor gyógyszereknek alkalmazása és az életminőségre, valamint a túlélésre kifejtett hatásuk között. Legújabban a Ca-érzékenyítő és K-csatorna nyitó hatással rendelkező levosimendant javasolják egy biztonságosabb alternatívaként.

Egy oktató-videó sorozat, amely a levosimendan biztonságos és hatékony használatára fókuszál az akut és előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ellátásában, a következő linkre kattintva elérhető és egy ingyenes regisztrációt követően megtekinthető:

Egy hónapig még szedhető a gyógyszer
2018 július 5. 15:16 (csütörtök)
Startup indulhat az innovációból
2018 július 4. 08:08 (szerda)
Külföldi diákok debreceni gyakorlata
2018 július 3. 08:43 (kedd)
Miniszteri elismerés a kiváló munkáért
2018 július 2. 14:19 (hétfő)
Támogatás ifjú tudósoknak
2018 június 29. 11:54 (péntek)