Klinikai Fiziológiai Tanszék

DEBRECENI EGYETEM Általános Orvostudományi Kar

Levosimendan kezelés akut és előrehaladott szívelégtelenségben

Internetes műsor (webcast)

Az Európai Kardiológus Társaság Szívelégtelenség Kongresszusán, 2018 május 28-án bemutatott műsor elérhető az interneten

Az inotróp szerek pangásos szívelégtelenségben szenvedő betegek hemodinamikai funkcióját javító hatását már évtizedekkel ezelőtt leírták. Azonban nincs elég adat, vagy negatív összefüggés mutatkozott a szívglikozidok, katekolaminok és foszfodiészteráz inhibitor gyógyszereknek alkalmazása és az életminőségre, valamint a túlélésre kifejtett hatásuk között. Legújabban a Ca-érzékenyítő és K-csatorna nyitó hatással rendelkező levosimendant javasolják egy biztonságosabb alternatívaként.

Egy oktató-videó sorozat, amely a levosimendan biztonságos és hatékony használatára fókuszál az akut és előrehaladott szívelégtelenségben szenvedő betegek ellátásában, a következő linkre kattintva elérhető és egy ingyenes regisztrációt követően megtekinthető:

FőnixFitt - A harmadik!
2018 december 18. 15:00 (kedd)
Jótékony sztárok a pályán
2018 december 18. 10:36 (kedd)
Újra pattog
2018 december 14. 10:38 (péntek)
Karácsonyi meglepetés
2018 december 14. 07:33 (péntek)
Polihisztor a Debreceni Egyetemen
2018 december 11. 12:12 (kedd)